28.12.2010
Kaligrafie IV. Už, už jsem skoro na startu...

Sám jsem se tomu divil. Obvykle to trvá déle než týden, když máte štěstí. Je to skoro vánoční zázrak, že to vůbec došlo - myslím. Jak se praví v jedné z epizod britské Little Britain

Put a first-class stamp on an envelope and it's guaranteed to possibly arrive at some point, somewhere if you're lucky.

Nicméně je 28. prosince a já zírám na obálku s poznámkou Sent by: Scribblers. Ve vnitř nacházím vše, co nyní potřebuji. Především je to zakřivená násadka (oblique penholder) a pera vhodná pro Copperplate script, tzv. Copperplate nib (v Čechách nazývaná dámská perka) - těch existuje přirozeně kupa.
Osobně jsem se rozhodl pro ta, která doporučuje M. Pokorná, tj. pro Gillott 303 (£0.63) a Gillot 404 (£0.63). Per jsem koupil hned několik, uvidí se teprve, kolik toho v mé levé pravé ruce vydrží.  Objednal jsem též gumy (hi-polymer eraser), zvláštní pravítka atd. Zbývá ještě prodiskutovat tuš a postup nácviku. O tom se rozepíšu příště, to už budu začínat s tréninkem. V tuto chvíli nevím, kdy to bude. Zatím se můžeme kochat pohledem na ty elegantní divné věci.

 

Vystavil tým nepisto.cz v 13.05


Sdílet:
24/7 Jsme Vám nablízku.
Tel +420 774 146 284
E-mail zakaznik@nepisto.cz
FAQ Jak to funguje?
Zkušenosti našich klientů.
Přidejte možnost platit kreditkou. Platba převodem je ok, ale je to zbytečně zdlouhavé.
Díky hlavně za trpělivost
V textu jsem našel dva překlepy. Ale to je ok.
Více komentářů >
BLOG Ze zákulisí naší sítě.
Tým nepisto.cz je na blogu
Potřebujete rychle provést jazykovou korekturu Vašeho textu?
Píšete bakalářskou či seminární práci, referát, esej, firemní projekt nebo webový článek? Potřebujete rychle zkontrolovat gramatickou správnost Vašeho textu? AAAKorektury.cz jsou tu přesně pro Vás.
Překlady do slovenštiny
Je reálnou skutečností, že stále řada vysokých firemních či vládních představitelů na Slovensku neovládá dostatečně dobře (pokud vůbec) řadu světových jazyků, které jsou pro výkon jejich funkce nutné.